خب من سریال 1How I Met Your Mother (HIMYM) رو تموم کردم و حالا وقتشه که با دلیل و بدون تعصب بگم چرا به پای Friends هم نمی‌رسید.

از لحاظ شخصیت پردازی، بله من قبول دارم بر خلاف سریال بیگ بنگ تئوری که توازن بین شخصیت‌ها نیست و شخصیت شلدون بیشتر تو چشم هست و بعدش هم لئونارد و پنی، این مشکل تو سریال HIMYM نیست و شخصیت‌ها یه توازون نسبی رو دارند، اما نکته اینه شخصیت‌ها به اندازه سریال Friends قوی نیستند. در واقع یکی از نقاط قوت سریال Friends، همین بود که یک، تو نمی‌تونستی بگی فلان شخصیت مهمتر و ارجح‌تره، دو اینکه همه استاندارد بالایی رو داشتن. یعنی اگه من به شخصیت‌های Friends و HIMYM بخوام از 1 تا 10 نمره بدم. واقعیت اینه که میانگین نمره‌های شخصیت سریال Friends یک یا دو واحد از HIMYM بالاتره.

یه مورد دیگه که من تو سریال HIMYM اصلا خوشم نیومد این بود که یه عنوان به ما داده بود، و انگار این عنوان رو گرو گرفته بودند که ما باهاشون هم مسیر بشیم، بشین تا بگم چطوری تون آشنا شدم! در صورتی که واقعا قصه‌شون کشش این همه طولانی شدن رو نداشت و خیلی جاها آب بستن بود. نمونه‌اش همون عروسی رابن و بارنی که یک فصل کشش دادن.

ماجراهایی هم که هر اپیزود تعریف می‌کرد واقعا برای من جذابیت آنچنانی نداشت. در واقع چون وسطش بودم فقط میخواستم تموم شه ببینم آخرش چی میشه. هر قسمت هم که می‌دیدم سریع حذفش می‌کردم که حافظه لپ‌تاپ الکی پر نباشه، حالا این رو مقایسه کنین با سریال Friends که من دوبار دیدم و همچنان تو هارد هم دارمش. البته قبول دارم فصل پنجم و مقداری فصل چهارم Friends جذابیتش حداقل برای من افت کرد ولی بعد به روال سابق خودشون برگشتن و خیلی قوی ادامه دادن.

و تنها جنبه‌ای که از سریال HIMYM دوست داشتم همین رفت و برگشت‌هاش به آینده و حال بود که خیلی تمیز این کار رو انجام داده بودند. خلاصه تجربه این سریال باعث شد که فقط بخوام همون بیگ بنگ تئوری رو تموم کنم (اون هم به عشق شلدون و لئونارد وگرنه یه جوری وسطاش خوشم نیومد که چند سال پیش ولش کردم) و دیگه سریال‌های این چنینی رو نبینم چون در مجموع ارزش وقت گذاشتن رو نداره. به همون میزانی که وقت می‌ذاری لذت نمی‌بری.

1: تو مقاله‌ها وقتی می‌خوای از مخفف یک چیزی استفاده کنی باید اول به این شکل مخفف‌ رو معرفی کنی که آقا این به چه مفهومه، بعد ازش استفاده کنی. گفتم تا اینجا که اومدین یه سر هم درساتون رو مرور کنین بعد برین :))

پ.ن: دیدین تا یه ترانه‌ای رو از حفظ می‌خونی پدر مادرا میگن کاش درسات هم اینجوری می‌خوندی؟! خواستم بگم بله من درسام هم به همین دقت و موشکافی میخونم نگران نباشین. D:

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها